Články

biopotraviny a ekologie

Pečivo pro zdraví

15. prosince v 15:05 - Obilí je zpracováváno na kamenném mlýně. Pro pečení je tedy získávána čerstvá celozrnná mouka, se zachováním veškerých minerálních látek, vitaminů a vlákniny. U čerstvě namleté mouky nemůže dojít k nežádoucím chu?ovým a nutričním změnám, tuky neoxidují, jsou zachovány vitamíny rozpustné v tucích i ve vodě a pečivo je tak charakteristicképlnou přírodní vůní...

Jídlo jako lék

15. prosince v 15:03 - Představte si den po dni, co snídáte, obědváte , večeříte, jakou limonádu nebo čaj zrovna pijete, jak moc plastů a umělých matriálů vás obklopuje ve vaší domácnosti nebo v kanceláři, Jakou kosmetikou se stříkáte, v čem perete prádlo a myjete nádobí, a s jakými hračkami si hrají vaše děti, jak moc času trávíte...

Jedy v koupelně

15. prosince v 15:01 - Prostřednictvím většiny kosmetických přípravků, včetně běžných mýdel, tělových a ple?ových mlék, ale také čistících prostředků vystavujeme pokožku působení dráždivých látek, které mohou poškodit zdraví nebo vyvolat nežádoucí reakce-od alergií, přes poruchy orgánů až po rakovinu.

Co je ekologické zemědělství?

15. prosince v 14:58 - Ekologické zemědělství je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek. Jedná se o velmi pokrokový způsob hospodaření, které staví na tisíciletých zkušenostech našich předků a bere ohled na přirozené koloběhy a závislosti.

11 důvodů proč kupovat biopotraviny

15. prosince v 14:56 - Ať už jste se pro biopotraviny rozhodli, anebo ještě váháte, pak vězte, že: I. Ekologičtí zemědělci neznečiš?ují vzduch, půdu a vodu chemickými jedy (pesticidy, herbicidy, insekticidy…) ani umělými hnojivy Každoročně jsou na celém světě odplavovány obrovské plochy zemědělské půdy v důsledku eroze, která je způsobována intenzívním způsobem obhospodařování.