Ušní a tělové svíce

13. prosince v 21:39

Ušní svíčky

představují účinnou prevenci i rychlou pomoc při mnoha obtížích. Jejich použití je návratem k přírodní terapii podle velmi staré receptury.

Jak probíhá aplikace? 
Celá procedura trvá totiž přibližně dvacet minut (10 minut na každé ucho) + 10min.relaxace. Poté se zavede svíčka do ucha a zapálí se.  Nemusíte se obávat stékání vosku, vše je bezpečné, plamínek pomalý a stálý. Svíčka se nechá hořet po vyznačenou čáru. Po dohoření se zbytek svíčky vyjme,  uhasí se v připravené sklenici s vodou. Ucho se dočistí smotkem vaty a celá procedura se opakuje na druhé ucho.

Ušní svíčka je nástroj přírodní medicíny, novodobého jakož to i starého lidového léčení, zakládající se na tisíciletých zkušenostech starobylých národů. Používali a používají je v Číně, Tibetu, Indii a Egyptě, ale znají je i američtí indiáni. Tato znovu objevená technika, prostředek a nástroj léčení je využívána už více než celé desetiletí a potvrzuje svoji blahodárnou účinnost i v našich podmínkách.

Svíčka je vyrobená z lněného nebo bavlněného plátna napuštěného včelím voskem. Je dlouhá 20 - 25 cm, její dolní průměr je 0,8 až 1 cm a horní 2 - 3 cm. Vosk se při zapálení svíčky rovnoměrně rozpouští, nestéká a hoří bez tvoření se voskových kapek. Výsledkem vývoje posledních let je aromatizovaná svíčka, která slučuje mechanismus účinku aromaterapie a ušní svíčky. Vnitřní povrch těchto svíček se impregnuje přírodními éterickými oleji anebo se tyto oleje přidávají přímo do vosku - skořice, eukalypt, hřebáček, levandule.

Svíčka umístěná do zvukovodu po dobu hoření vytváří teplo a mírné vakuum. Účinek tepla upravuje oběh a mírné vakuum blahodárně ovlivňuje celý systém dutin, který se stal těžko průchodný nebo neprůchodný z důvodu choroby, poruchy, traumatu vnějšího původu, popřípadě infekce. Dále pomáhá i při uvolňování ušního mazu.

Kromě výše uvedeného, svíčka stimuluje akupunkturní body umístněné hluboko ve vnitřním zvukovodu v blízkosti bubínku, které jsou jinak téměř nedostupné.

Podle léčitelů, terapeutů, ale i odborníků bioenergetiky, ušní svíčka po dobu svého působení blahodárně ovlivňuje zdeformovaný bioenergetický systém a energetický obraz ošetřované osoby.

Používání ušní svíčky je vhodné na:

Zalehlé uši, hučení a pískání v uších

Snížení kvality sluchu

Poruchy oběhu uší

Rýma, prochladnutí a senná rýma

Zánět uší, čelních a nosních dutin

Bolesti hlavy, migrény

Stavy napětí, stresy, nervozita

Používání ušní svíčky není vhodné: pro děti do věku 3 let, při poškozeném anebo umělém bubínku, při akutním zánětu, hnisavém procesu anebo tečení z ucha.

Důležité upozornění: po ošetření ušní svíčkou nedoporučujeme, alespoň jeden den cestovat letadlem, návštěvu plovárny či koupaliště.

TĚLOVÉ SVÍCE

Svíčkování je 2000 let stará metoda. Již ve staré Číně pomáhaly svíce lidem  zbavovat se zánětů, bolestí a některých nemocí. Ve středověku se zase svíčkování používalo v Evropě jako účinný prostředek při hojení ran (používaly se bylinky srolované v kůře stromů).

V dnešní době se pro svíčkování používá plátno namáčené ve včelím vosku. Do svící se pak mohou přidávat i doplňující přísady, jako kurkuma, bylinky, vonné oleje apod. Metody podobné svíčkování jsou moxování nebo baňkování.

Funkčnost tělové svíce je zajištěna díky komínovému efektu, který při hoření svíce vzniká. Tímto tahem si dokážete svíčkou odstranit z těla záněty, bolesti, stres, únavu, ale i horečku nebo nachlazení. Efekt komínového efektu má dosah do 5-6 cm od místa přiložení (do šířky i do hloubky). Velmi intenzivní očisty docílíte, když svíci přiložíte na žaludek (solar plexus). Je to středobod, kterým se dostanete k jakémukoliv problému v těle, stačí na něj myslet a v duchu požádat o jeho úplně odstranění.

Svíce hoří 8 – 20 minut. Délka hoření je závislá na míře znečištění organismu, velikosti zánětu i na dodržování pitného režimu.

Plamen

- Jasný, svítivý plamen během hoření – vše je v pořádku.

- Temný, oranžový plamen (až dohněda) nebo černý kouř – v organismu je problém – zlepšete svůj pitný režim a pokračujte v aplikaci tělových svící.

- Hodně velký plamen – komínový efekt z organismu intenzivně vysává nečistoty.

- Plamínek poskakuje a je přerušovaný – svíci dává velkou práci zpracovávat problém v organismu – zlepšete svůj pitný režim.

Obsah svíce

- Když vyklepete čistý bílý nebo žlutý prášek – vše je v pořádku.

- Když vyklepete karamel (granulky) – v organismu je problém. Čím jsou kusy karamelu větší, tím více je organismus zanesený. 

-Ve svíci není nic, plamen vše vypálil – organismus je silně zanesený, pokračujte v aplikaci tělových svící.

Použití: 

 • záněty a otoky v těle
 • bolesti hlavy, migréna
 • bolesti kloubů a svalů
 • nachlazení, odstranění hlenu z těla, zánět dutin
 • trávicí potíže, menstruační bolesti
 • stres, únava, oslabený organismus, vyčerpání, deprese
 • bolest zubů
 • zúžení cév
 • kožní problémy, atopický ekzém apod.

Kontraindikace:

 • nedávat přímo nad srdce
 • ne nad otevřené rány a sliznici
 • u těhotných žen nedávat přímo na bříško
 • nepoužívat nad korunní čakrou a třetím okem
 • není vhodné pro děti do tří let
 • nepoužívat v případě alergie na některou ze složek svíce