REFLEXNÍ MASÁŽ CHODIDEL

14. prosince v 17:10

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě.

Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku. Reflexní terapie plosky nohy je jednou z nejdostupnějších metod alternativní medicíny, která může být velmi účinnou metodou prevence. Řešit jak hormonální či jinou nerovnováhu v těle, tak i psychické stavy, může zasáhnout v případě potřeby první pomoci. Reflexní terapii lze provádět i dětem, jemným masírováním plosek nohou např. pro posílení imunitního systému dítěte.

Reflexní terapie zlepšuje průtok životní energie, funguje jako očistný proces, lidé se po jejím provedení cítí jako znovuzrození.

Reflexní masáž chodidel navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu, je však zcela neinvazivní a příjemná. Místo užití jehel se používá pouhý tlak prstů. Na chodidlech existuje množství bodů a zón, které jsou meridiány (energetickými drahami) propojeny se všemi tělesnými orgány. Stimulací těchto bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů, povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest, nebo je dokonce zcela vyléčit.

Reflexní masáž chodidel obnovuje tok životní energie, harmonizuje činnost orgánů, zlepšuje funkci krevního i lymfatického systému, napomáhá organismu vyloučit toxické látky, posiluje nervovou soustavu, uvolňuje napětí a stres.

Reflexologie může hrát důležitou roli v dosažení a udržení lepšího zdravotního stavu a navodit tělesnou a duševní harmonii.

Samotná masáž proběhne vleže, masážní technikou je především akupresura. Jedná se o stimulaci vegetativních bodů jednotlivých lidských orgánů, vmasírování přírodního masážního oleje a v neposlední řadě protažení a uvolnění jednotlivých prstů. Po masáži pocítíte celkové oživení a lehkost nohou.