MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

14. prosince v 17:06

Tajemství detoxikace medové masáže spočívá v léčivé síle medu, doplněnou správnou masážní technikou, která doslova vysaje toxiny z těla. Biologicky aktivní látky, obsažené v medu, pohlcují toxiny a podporují jejich rychlé odstranění z těla. Při medové masáži jsou stimulovány reflexní zóny všech vnitřních orgánů. Stimulace těchto reflexních zón uvolní celé tělo a zahájí samotný proces detoxikace.

Před samotnou medovou masáží se na tělo nanese menší množství zahřátého oleje, aby se kůže připravila na vstřebávání výživných látek z medu a zároveň na vylučování škodlivých látek z těla.Při medové masáži se používá zahřátý med, je totiž mnohem příjemnější než med studený, lépe pronikne do kůže, zahřeje ji a vyživí. Teplý med se nalije nejprve na místa, která jsou masírována (obvykle se jedná o reflexní body na zádech). Pomocí speciální techniky se podpoří činnost vnitřních orgánů a obnoví se jejich přirozená detoxikační schopnost. Jak se tělo během medové masáže zbavuje odpadních látek, mění se také konzistence medu. V průběhu medové masáže se pomalu mění struktura i barva medu v závislosti na druhu a množství vylučovaných toxinů. Pokud je tělo hodně zaplaveno toxickými látkami, bude med po medové masáži vypadat téměř jako rozžvýkaná žvýkačka. Zbytky medu se pak setřou ubrousky a nakonec vlhkým ručníkem.

Účinky medové masáže můžete pocítit prakticky ihned. Po medové masáži je kůže hladká a krásně jemná, navíc voní sladce jako med. Zklidní se celý nervový systém, zvýší se tok lymfatického systému, zlepší se metabolismus, odstraní se toxiny a soli... Medová masáž také zvyšuje imunitu a podporuje schopnost organismu se čistit. Medová masáž výrazně zlepšuje krevní oběh, a to i v hlubších vrstvách pokožky.

Frekvence detoxikace je velice individuální. Pokud je tělo velmi zaneseno toxickými látkami, pak se doporučuje chodit na medovou masáž přibližně 2x za týden. Pokud nemáte žádné vážné problémy, stačí medová masáž jednou měsíčně.

Medová masáž se používá v rámci prevence i léčby u stresu a vyčerpání, detoxikuje a pomáhá vytvářet pozitivní energii, podporuje správnou termoregulaci pokožky, uvolňuje napětí v těle a snižuje únavu, snižuje bolesti hlavy, stimuluje imunitní systém, léčí nachlazení a kašel, je vhodná u ochablých svalů, výrazně zlepšuje pevnost kostí, navrací pokožce pružnost a správný vzhled, podporuje lymfatický a krevní oběh, doporučuje se u celulitid, odstraňuje únavu a posiluje smysly, působí proti depresím, podporuje činnost vnitřních orgánů, navozuje omlazení organismu.

Nedoporučuje se v těhotenství, při vysokém očním tlaku, při akutním onemocnění, alergii na med a po infarktu a mrtvici.