MASÁŽ HORKÝMI MUŠLEMI

14. prosince v 20:38

  

Masáž horkými mušlemi je velice účinné exotické ošetření těla s výrazným regeneračním účinkem na pokožku a silně relaxačním dopadem na tělo a mysl.

Spojuje v sobě léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetické masáže.

Důležitým prvkem celé terapie jsou nepřeržitě hřející mořské lastury a jejich plynulý pohyb po těle klienta, který napodobuje hru vln na mořském pobřeží.

Na proceduře se kombinuje termoterapie s masáží. Teplo sálající z mušlí ohřívá pokožku, která díky tomu lépe vstřebává léčivé oleje a zároveň uvolňuje svalstvo, takže je možno pracovat s hlubšími vrstvami tkáně.

Mušle neboli lastury jsou vápenaté schránky mořských měkkýšů a každá je naprosto jedinečná svým vzhledem, barvou a texturou. Mořské mušle, které používám pro exotický rituál masáže horkými mušlemi, se vyskytují na ostrovech v jižním Pacifiku, konkrétně v oblasti Filipín. Jsou to jemně vroubkované mušle srdcovky (Acrosterigma). V této oblasti mají unikátní tvar, velikost a ucelenou strukturu. 

 

Jsou sbírány domorodci, pečlivě se opracovávají, vybrušují a leští do vysokého lesku. Mají hladký, tvrdý povrch bez pórů a jejich dotek tak působí na pokožce velmi luxusně. Po spárování a spojení z nich vzniká krásný přírodní nástroj pro masážní terapii.

Do mušle se vkládá přírodní patentovaný aktivátor, který celou lasturu okamžitě zahřeje. Samoohřívací technologie působí dlouhodobě a mušle si tak udrží příjemnou horkost po celou dobu terapie.

 

Unikátnost masáže horkými mušlemi spočívá v síle tepla a doteku. Když se mušle zahřívají, produkují ionty vápníku, které se během masáže transportují přímo do kůže klienta.

Ve spojení s přírodními oleji tak nastávají regenerační procesy, kůže má pevnější a zdravější vzhled, teplo odbourává svalovou únavu a nastává fyzická i psychická regenerace.

Klient je po masáži dokonale zrelaxovaný a odpočatý.

Masáž horkými mušlemi pomáhá odstraňovat svalové a energetické bloky v těle, eliminuje stres, napětí a různé tělesné potíže a bolesti. Masáž také výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém a má podobný efekt jako kombinace sauny s masáží. Velikou výhodou oproti sauně je možnost soustředit působení tepla pouze na určité části těla, což zlepšuje působení terapie.

Rituál celkově uvolňuje a regeneruje a díky jemné prosvětlující energii mušlí je také velmi příjemným estetickým zážitkem.

Ošetření těla horkými mušlemi zahrnuje:

- peeling celého těla 20-30min.

- úvodní tlakovou masáž 8-10min.

- masáž celého těla horkými mušlemi 60-70min.

- celotělový zábal + harmonizaci 10min.

Kontraindikace: nemoci srdce, vysoký krevní tlak, onkologická onemocnění, cukrovka, virové a infekční onemocnění, epilepsie, bolestivá menstruace, extrémní obezita, přecitlivělost na teplo, těhotenství