Lymfotaping

25. února v 19:27

   

Lymfotaping je speciální technika, která dlouhodobě podporuje lymfatický systém. Je to speciální technika nalepování pružných pásek v souladu s lymfatickýcm systémem a zásadami lymfodrenáže. Dochází k prodloužení lymfodrenáže, nebo k samostatné aktivitě v lymfatickém systému. Vlastní lymfotaping patří do technik kineziotapingu.

Zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání. Velmi vhodné a účinné např. při doléčení distorze hlezna, onemocnění úponů šlach a všemožných namožení. Vynikajících výsledků se dosahuje při bolestech velkých kloubů.  

Lymfotaping využívá jako funkční prostředek pružnou kinezio pásku, která při správném nalepení podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Po celou dobu aplikace probíhá v místě nalepení i v okolí jemná lymfodrenáž, zvýšené prokrvení a aktivace analgetického systému. Účinek této techniky je vzhledem k její jednoduchosti naprosto nedostižný. Její neinvazní podstata zaručuje pro klienty bezpečnost a nízkou zátěž.

Uplatnění: prodloužení účinku lymfodrenáže, dlouhodobá podpora lymfatického systému, úleva od bolesti, odstranění otoků, urychlení regenerace po úrazech, urychlení regenerace po operacích, podpoření rehabilitačních technik, obnovení hybnosti končetin, odstranění křečovitých stavů

Kontraindikace: obecně jako u lymfodrenáže - nádorová onemocnění, povrchové varixy (křečové žíly), alergické reakce na tejp, nezhojené jizvy, poranění kůže, mateřská znaménka, bradavice, lupénka, ekzémy, plísně apod., akutní bakteriální či virové onemocnění, horečnaté stavy