KLASICKÁ MASÁŽ

13. prosince v 21:52

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou), dále uvolňuje kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, v střebávání výronů a otoku a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest.

Klasická masáž se může stát prostředkem, který nám může pomoci vzepřít se nemilosrdnému návalu práce a neshod ve svém okolí. Je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci. Doporučuje se při stavech po fyzickém vyčerpání nebo při svalové únavě. Při masáži se využívají různé masážní prostředky (emulze, vonné oleje apod.), které usnadní aplikaci jednotlivých masážních hmatů.

Účinky masáže: uvolňují se potní a mazové žlázy na povrchu pokožky, uvolnění napjatého svalstva, masáž pozitivně ovlivňuje nervový systém, krevní a lymfatické řečiště, urychluje vyplavování toxických látek z těla.

Kontraindikace klasické masáže: 

nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy (kvůli jejich intenzitě), křečové žíly ( u masáže dolních končetin), těžké poruchy prokrvení a krvácivé stavy, nádorová onemocnění, horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění, stavy vyžadující klid na lůžku, závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie), onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník, apod.), pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku, stav bezprostředně po těžkém jídle