DORNOVA METODA, BREUSSOVA MASÁŽ

14. prosince v 19:55

                    

DORNOVA METODA - Nejúčinnější pomoc při bolestech zad a kloubů.

Dornova metoda je manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle (kostra) šetrně a přesně uváděny do původních správných poloh, čímž se  vyrovnává statika těla.

Provádí se volným a přirozeným pohybem ošetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, který by mohly ošetřovanému ublížit. Nejdůležitějším významem Dornovy metody je ten, že léčí přímo příčinu nemoci, neboť všechno leží na kostře, příznaky potom postupně odezní.

Autor této metody, Dieter Dorn, „znovuvynalezl“ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat a napravit vysunuté obratle, vybočení páteře (skolióza, lordóza, kyfóza, spondylóza), bolesti zad, bolesti hlavy, migreny, bolavá ramena, brnění rukou, rozdílnou délku končetin, posunutou kostrč, bolest v kyčli, bederní, hrudní nebo krční páteř, bolest v kolenou,atd.

Z každodenní zkušenosti vím, jak je tato metoda revoluční. Kromě výše uvedených nemocí dokáže léčit i velice těžké a někdy i téměř nevyléčitelné poruchy jako jsou neplodnost, poruchy sluchu, onemocnění štítné žlázy, migrény apod. Určitě vás překvapuje široká škála nemocí, které na první pohled nemají nic společného a přitom se dají vyléčit tou samou metodou. V tom je právě výjimečnost a klidně mohu říci i zázračnost Dornovy metody. To samozřejmě za předpokladu, že metodu provádí odborný terapeut.

Dornovu metodu doplňuji baňkováním a Breussovou masáží. Přitom používám třezalkový olej, jehož léčivé účinky se spolupodílejí na skvělých výsledcích této metody.Doporučuji:

Bezprostředně po ošetření:

  • 3 dny bez fyzické zátěže
  • zvýšený příjem tekutin

Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 1 - 2 krát týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod. Současně je nutné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak také snáze zbavuje všech svých jedů.

Kontraindikace: brzy po operacích a zlomeninách, osteoporóza v pokročilém stadiu, artróza v pokročilém stadiu, rakovina, Bechtěrevovo onemocnění, operace páteře (v některých případech to není překážkou), revmatoidní artritida, epilepsie (padoucnice) a jiné pravidelně se opakující záchvaty, srdeční arytmie, těhotenství.

BREUSSOVA MASÁŽ

Jmenuje se podle svého stvořitele, přírodního léčitele, pana Rudolfa Breusse z Rakouska.
Breussova masáž se obvykle používá na závěr Dornovy terapie, jako příjemné zakončení a doladění. Můžeme ale využít jejích účinků i na začátku, potřebujeme-li uvolnit příliš napjaté svalstvo. Posunuté hrudní či bederní obratle mohou při ní být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Ošetřuje se při ní lehkými tahy přímo páteř a meridián močového měchýře, čímž působíme uvolnění energetických bloků a snižujeme napětí jak ve fyzické, tak v duševní úrovni.
Pro obě terapie je charakteristickým prostředkem třezalkový olej, který zahřátím během jemné masáže prostupuje až    k meziobratlovým ploténkám a usnadňuje jejich regeneraci. Lze jej využít např. i při krevních výronech, ischiatu, spáleninách,… Jen pozor, zvyšuje fotosenzibilitu!
Breussova masáž je zároveň relaxací, kdy se můžete zaposlouchat do příjemné hudby a nechat se na chvilku třeba i přemoci spánkem. Dovolte svému organismu načerpat sílu a získat zpět ztracenou rovnováhu.

Lze ji samozřejmě použít i samostatně. Například pokud je bolestivost postiženého místa vysoká a znemožňuje Dornovu terapii provést, nebo chceme-li odstranit nějaký svalový spasmus. Pak je vhodné začít Breussovou masáží a až po odeznění akutních bolestí začít s Dornovou terapií. Můžeme ji ale i použít jen jako „prostou“ masáž.

Tato masáž se věnuje meziobratlovým ploténkám. Důraz se klade na postižená nebo bolavá místa. Ošetření páteře spočívá v lehkých tazích přímo na páteři, kde kromě péče o obratle a okolí dochází k harmonizaci energetických drah, které kolem vedou. Dochází nejenom k léčbě tělesných problémů, ale můžeme očekávat i účinky na duševní úrovni.

Účinky masáže

  • regenerace svalů páteře a meziobratlových plotének (díky třezalce)
  • odbourání bolestí páteře
  • korekce svalových disbalancí, korekce postavení páteře
  • prohřátí, zlepšení látkové výměny ve svalech
  • relaxace, zdroj energie