BAŇKOVÁ MASÁŽ

14. prosince v 11:18

Masáž baňkami je starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na ztuhlé svaly, partie zad a krku, ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu. Přináší velkou úlevu při napětí v oblasti páteře – způsobené narušením funkce vnitřních orgánů. Nepřímo působí přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány. Dochází k odstranění jedů z tělních tekutin a lepšímu prokrvení tkáně. Dle potíží se baňky buď přikládají na určitá místa nebo se s nimi masíruje.

Baňková masáž je jednou z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad bez vedlejších účinků. Baňkou promasírujeme celá záda pomalým krouživým pohybem. Při lehčích potížích masáže baňkou stačí.

Za pomocí podtlaku, který vzniká přiložením baněk, se místo pod baňkou velmi silně prokrví a začínají zde regenerační procesy, které působí nejen pod baňkou, ale i na vzdálených místech. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají baňky velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují.

Baňkou s podtlakem masíruji např. záda podél páteře a aktivuji hlavní meridiány, masíruji také hýždě a stehna k odstranění celulitidy. Používám silikonové baňky. Provádím masáž dle potřeby a stavu klienta, možnost přiložení baňek na problematická místa - loket, koleno, šíje, páteř ...

Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin, které ale během pár dní zmizí. Málokterá metoda však docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Modřiny po aplikaci baněk se nemusí tvořit každému klientovi. Záleží na typu kůže, akutnosti problému nebo množství toxinů v těle.

Indikace: bolesti páteře, onemocnění dýchacích cest, poruchy krevního tlaku, otoky, záněty kloubů a revmatické potíže, celulitida

Kontraindikace: celková infekce, horečka, krvácivé stavy, popáleniny, křečové žíly, těhotenství, menstruace.

Celulitidová baňková masáž - Pokud vyrážíte do boje proti celulitidě, chcete si zpevnit své problémové partie a zmenšit obvod svých stehen, dopřejte si celulitidové baňkové masáže.

Nejdříve provedeme peeling problémových partií, pak následuje masáž silikonovou baňkou. Baňkování silně prokrvuje a tím pomáhá odplavovat z těla všechny  nahromaděné škodliviny.Teplo je velice důležité.Proti celulitidě bojujeme hlavně prokrvením.Hloubkové teplo urychluje a usnadňuje  látkovou  výměnu v podkoží tukové tkáni. Po zábalu následuje mírné vetření krému do ošetřených míst.

Je nutné dodržovat zvýšený příjem tekutin,nejlépe neperlivé vody či bylinných čajů.

Zlepšení se projeví již od čtvrté masáže ( každé tělo reaguje jinak ,záleží také na stupni postižení celulitidou atd..) optimální počet masáží je proto různý.