Aromaterapeutická masáž

6. listopadu v 14:57

Aromaterapeutická masáž nabízí příjemný odpočinek plný vůně, spojený s léčivým účinkem éterických olejů.

Blahodárné účinky masáže vonnými oleji (tzv. aromaterapie) jsou známé již tisíce let. Při aromamasáži jsme zvolna uvedeni do stavu hluboké relaxace, dokáže nás zbavit únavy a napětí. V dnešní době, kdy 90 % onemocnění má původ v psychosomatice, je tato metoda, která dokáže redukovat stres, velmi významným pomocníkem pro udržení zdraví a dobré kondice. Proč má aromaterapeutická masáž tak blahodárné účinky a mnoho lidí se cítí jako znovuzrození? Pro dokonalý účinek je důležitá kvalita přírodních éterických olejů (používám Nobilis Tilia), docílení hluboké relaxace a kvalita péče o klienta.

Éterické oleje jsou vybrané na míru klienta po předchozím krátkém rozhovoru a jsou ředěné v kvalitním přírodním rostlinném oleji. Takto vytváří kompozici, která proniká všemi vrstvami kůže, pomáhá odstranit fyzické potíže, ale také podpoří psychickou rovnováhu.

Masážní techniky jsou relaxační, s klientem se nemanipuluje, využívám různého tlaku. Celková masáž těla (záda, šíje, nohy, ruce, hlava) trvá 90 minut, v případě částečné masáže 60 minut, aby měl klient čas si odpočinout v hluboké relaxaci. Aromaterapeutická masáž uvolňuje svalové napětí, má účinky na lymfatický a oběhový systém, přispívá k odvodu toxických látek z organizmu, ale pracuje i s energií v meridiánech. Oproti pouhé mechanické masáži, má pro klienta silnější terapeutický účinek.

Protože éterické oleje po masáži zůstávají v organizmu, není vhodné je hned smývat. Pokožka je po masáži vláčná, hydratovaná, ale nikoliv mastná. Po masáži by klient neměl provozovat náročné fyzické ani psychické úkony, také by se měl vyhýbat dlouhé koupeli, těžkému jídlu, alkoholu, cigaretám, je třeba hodně pít, nejlépe čistou vodu.

Přestože jsou éterické oleje nástroje jemné terapie, mají sílu zasáhnout hluboko do našeho těla a uvolnit mysl.